Polecenia tydzień 6

  1. Obowiązują login i hasło dla klasy 7. Przypomnę tylko wsipek7, a hasło sami sobie przypomnijcie lub napiszcie do mnie maila.
  2. Aby oglądać materiały multimedialne MUSICIE korzystać z Mozilli lub InternetExplorera i włączać wtyczkę Flasha. Chrome nie otwiera już Flasha
  3. Do końca tego tygodnia (weekend), czekam z zamknięciem lekcji L26 ze swobodnego spadku
  4. Temat 9 zdalny: Maszyny proste proszę go zapisać do zeszytu wraz z datami lekcji wg planu.
  5. Najpierw przeczytajcie lekcję podręcznikową z linku

    Maszyny proste - niestety Nowa Era nie wyodrębniła tego tematu

  6. Po przeczytaniu rysujemy rysunek 3.2b i dopisujemy że r1 i r2 to ramiona sił odpowiednio F1 i F2 oraz że obrazek przedstawia dźwignię dwustronną. Zaraz pod spodem przepisujemy równanie tej dźwigni z zielonej ramki i podpisujemy je Równanie dźwigni.
  7. Uważnie czytamy opis doświadczenia z wyznaczaniem masy pomarańczy. Proszę do zeszytu zapisać (wraz z obliczeniami) ile powinna wynieść masa tej pomarańczy, gdyby równowaga następowała po zawieszeniu pomarańczy na końcu dźwigni (nie na 8-mej tylko 12-tej dziurce)
  8. Teraz przerysujcie rysunek 3.7b wraz z równaniem i podpiszcie że jest to dźwignia jednostronna bo jej ramiona r1 i r2 są po jednej stronie punktu podparcia dźwigni(inaczej osi obrotu). Zauważcie że równania obu dźwigni są identyczne
  9. Przepiszcie jeszcze zawartość ostatniej pomarańczowej ramki ZAPAMIĘTAJ
  10. Temat 10 zdalny: Energia potencjalna grawitacji proszę go zapisać do zeszytu wraz z datami lekcji wg planu.
  11. Najpierw przeczytajcie lekcję podręcznikową z linku

    Energia potencjalna grawitacji

  12. W zasadzie wszytko co jest najważniejsze zawiera pomarańczowa ramka ZAPAMIĘTAJ. Przepisz jej zawartość do zeszytu
  13. Na zakończenie tego tygodnia przerysuj do zeszytu i uzupełnij tabelkę z końca lekcji o maszynach prostych (Zad.1 z zielonego pola)